close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • 2007

 •  

  Pełniący obowiązki mera Kiszyniowa W. Iordan spotkał się w dniu 15.03.07  z delegacją województwa lubuskiego na czele z wicemarszałkiem S. Ciemnoczołowskim. Strony podpisały konwencję o współpracy. Wg Iordana, podpisanie dokumentu kładzie podwaliny pod dalszy rozwój stosunków dwustronnych między Kiszyniowem a polskim województwem. Mer z satysfakcją zaznaczył, że w wyniku współpracy Kiszyniowa z województwem lubuskim odnotowano już pierwsze sukcesy związane z wymianą doświadczeń w dziedzinie gospodarki, kultury, przyciągania inwestycji, pozyskiwania funduszy europejskich na realizację różnorodnych projektów.

  Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego M. H. Woźniak wyraził gotowość strony polskiej do podzielenia się doświadczeniem w pozyskiwaniu funduszy UE na realizację projektów w krajach sąsiedzkich Unii. Podkreślił, że mimo iż województwo lubuskie liczy sobie ok. miliona mieszkańców, to na przestrzeni 3 lat udało się przyciągnąć inwestycje, które sięgają miliarda Euro. Wg polskiej delegacji, zgodnie ze wstępną oceną Kiszyniów może pozyskać ponad 215 mln z funduszy europejskich, zaś województwo jest gotowe uczestniczyć w opracowaniu wspólnych projektów.

  Podpisana konwencja przewiduje współpracę dwustronną w dziedzinie biznesu oraz  wymianę doświadczenia w zakresie funkcjonowania publicznej administracji terenowej.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: